Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w powiecie polickim

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach i Komisariatu Policji w Mierzynie prowadzili działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Do grupy "Niechronionych uczestników ruchu drogowego" zaliczamy pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Działania ukierunkowane były na ogólną poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy i rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

W piątek tj. 8 września br., policjanci przeprowadzili działania, które miały na celu zwrócenie szczególnej uwagi na respektowanie przepisów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także zdyscyplinowanie kierowców stwarzających zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego reagowali na wszelkie nieprawidłowości oraz wykroczenia popełniane zarówno przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jak również kierujących pojazdami.

W trakcie przeprowadzonych działań policjanci ujawnili popełnienie wykroczeń przez 5 pieszych i 22 kierowców, nałożyli 20 mandatów karnych. W trakcie działań nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem „Niechronionego uczestnika ruchu drogowego”.

Zbliża się jesień, a co za tym idzie o tej porze roku ograniczona zostaje widoczność na drogach przez m.in. wcześniej zapadający zmrok, opady atmosferyczne, mgły więc, apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Zawsze zachowujmy  zdrowy rozsądek i przestrzegajmy przepisów prawa o ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby być widocznym na drodze dla kierujących, dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz seniorów poruszajacych sie po drogach dobrze jest zaopatrzyć najbliższych w elementy odblaskowe.


asp. sztab. Iwona Grefenheim