Aktualności

Piątkowe działania „PRĘDKOŚĆ” w powiecie polickim

W miniony piątek policjanci na terenie powiatu polickiego przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Działania te miały przede wszystkim na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowane były na ogólną poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz samochodu z videorejestratorem kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach powiatu polickiego.

W piątek, tj. 5 stycznia 2018 roku działania pod nazwą „Prędkość” skierowane były głównie przeciwko użytkownikom dróg, którzy poruszają się na nich z niedozwoloną prędkością. Kontroli drogowej w tym czasie można było się spodziewać na każdej drodze naszego powiatu. Działania te miały na celu przypomnienie użytkownikom dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie kierujących pojazdami, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe.

W czasie działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 50 pojazdów. Natomiast 35 kierujących pojazdami, którzy zostali zatrzymani przez policjantów podczas jazdy z nadmierną prędkością ukarano mandatami oraz punktami karnymi.