DNI POLIC 2018 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

DNI POLIC 2018

W dniach 1-2 czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach, jak co roku, odbyły się Dni Polic. Podczas dwudniowej imprezy organizator — Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaplanował wiele atrakcji - koncerty, występy taneczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją podczas tegorocznych Dni Polic był Obóz Kawalerii. Natomiast 3 czerwca na terenie Polic odbył się Maraton Szczeciński oraz bieg uliczny – Policka Piętnastka.

          Dwudniowe święto miasta i jego mieszkańców odbyło się bez zakłóceń. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali policcy policjanci, ale nie tylko. W zabezpieczeniu święta pomagali również funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina, funkcjonariusze Straży Miejskiej z Polic, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej. Wspólnymi siłami udało się zapewnić porządek i spokój na terenie obywania się imprezy. Do głównych zadań związanych z zabezpieczeniem święta należało zapewnienie drożności głównych ciągów komunikacyjnych, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejazdu uczestników imprezy.
Po zakończeniu ostatniego koncertu w piątek, a w sobotę po pokazie fajerwerków, mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozły bezpłatne autobusy w eskorcie policji.
          To nie koniec atrakcji tego weekendu. W niedzielę 3 czerwca w Policach wystartował Maraton Szczeciński,
w którym wzięło udział około 550 biegaczy. Wszystkim uczestnikom wspaniale kibicowali mieszkańcy Polic. Nie zawiedli oni również podczas drugiego biegu, który odbył się tego samego dnia. W Polickiej Piętnastce udział wzięło około 500 zawodników.
O bezpieczeństwo podczas biegów zadbali policcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz żołnierzami Wojska Polskiego. Dzięki współpracy wszystkich służb mogliśmy zapewnić bezkolizyjny przebieg zawodów, a co za tym idzie - zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Dni Polic będą równie udane, a my zrobimy wszystko, aby były równie bezpieczne.

st.sierż. Katarzyna Leśnicka