Nietrzeźwy kierujący stracił prawo jazdy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący stracił prawo jazdy

Funkcjonariusze polickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Wieczorem 14 czerwca na ul. Asfaltowej w Policach w ramach akcji TRZEŹWOŚĆ policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym - 41 letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego. Badanie za zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 0,5 promila. Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą uprawnień do kierowania grozi również kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę. Działania Trzeźwość mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują ogromne zagrożenie na naszych drogach. Niektórzy z nich tracą uprawnienia, inni swoją jazdę kończą w przydrożnym rowie, giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w których życie tracą zupełnie niewinne osoby. Dlatego zanim wsiądziemy „za kółko” po spożyciu alkoholu pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisanych sytuacji.

st. sierż. Katarzyna Leśnicka

  • 1