Początek wakacji – trzech pijanych kierujących - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Początek wakacji – trzech pijanych kierujących

Nie dla każdego początek wakacji to czas spokoju, relaksu, odpoczynku. Trzech mężczyzn będących pod wpływem alkoholu, pomimo tego postanowiło wrócić do swoich domów kierując pojazdami. Szybka reakcja policjantów przerwała im tą „błogą” podróż.

23 czerwca po godzinie 21:00 w miejscowości Dobra na ul. Szczecińskiej policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie zauważyli rowerzystę, który bardzo się spieszył. Postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Łęg jest nietrzeźwy – miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości mężczyzna został ukarany mandatem karnym
w wysokości 500 zł.
Równie kosztowną podróż odbył rowerzysta, którego ten sam patrol zatrzymał do kontroli pół godziny później
w miejscowości Dobra na ul Sportowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 26-letni mieszkaniec Buku osiągnął wynik 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dostał mandat w wysokości 300 zł.
To nie koniec nietrzeźwych kierujących. Kilka dni później - 27 czerwca o godzinie 12:30 na trasie między miejscowościami Dobra – Buk, mierzyńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Vectra, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła, że podejrzenia mundurowych były uzasadnione. Badanie wykazało, że 35 - latek miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci sporządzili do sądu wniosek o jego ukaranie.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący – bez względu na to czy poruszają się rowerami czy też samochodami stanowią bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Są sprawcami wypadków i kolizji drogowych. Aby wyeliminować takie zagrożenia policjanci bardzo często dokonują kontroli stanu trzeźwości wszystkich kierujących na drogach.
 

st. sierż. Katarzyna Leśnicka

  • 1