PRZEMOCY MÓWIMY – NIE !!! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

PRZEMOCY MÓWIMY – NIE !!!

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Data 2 października nie jest przypadkowa – właśnie tego dnia przypada rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy jest okazją do rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy i zwiększania świadomości społecznej. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Policach, Komisariatu Policji w Mierzynie oraz Posterunku Policji w Kołbaskowie zorganizowali tego dnia szereg spotkań z mieszkańcami gmin, nauczycielami, gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkół i innym placówek oświatowych na terenie całego powiatu. Podczas spotkań funkcjonariusze poruszali tematy związane z formami i rodzajami przemocy. Szeroko omówili tematykę występowania przemocy w rodzinie. Policjanci wytłumaczyli na czym polega procedura Niebieskiej Karty oraz przypomnieli o instytucjach, które niosą pomoc osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy. W ramach przedsięwzięcia mundurowi zorganizowali punkty przyjęć, gdzie osoby zainteresowane mogły uzyskać niezbędne informacje na temat procedury Niebieskiej Karty, oferowanej pomocy przez policję oraz inne instytucje uczestniczące w przedmiotowej procedurze.

Nie tylko 2 października, ale tak naprawdę każdego dnia powinna przyświecać nam jedna zasada: zasada unikania i zwalczania jakiejkolwiek przemocy. Dlatego powinniśmy stosować się do słów, które wypowiedział były przywódca Mahatma Gandhi :„działanie bez przemocy jest największą siłą jaką ludzkość ma do dyspozycji. Jest ona potężniejsza niż najpotężniejsza broń zagłady stworzona w wyniku ludzkiej pomysłowości”.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4