Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości blisko 130 000 złotych

Zgłoszona kradzież motorówki, niebezpieczny pościg, a w efekcie odzyskane mienie o wartości blisko 130 000 złotych... to tylko część nocnej służby dwóch mierzyńskich funkcjonariuszy.

28 października br. o godzinie 4:00, policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie dostali zgłoszenie, że z ulicy Długiej
w Mierzynie została skradziona naczepa z motorówką, a sprawca porusza się srebrnym Oplem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić przyległy do miejsca zdarzenia teren. W pewnym momencie zauważyli srebrnego Opla na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem na widok policjantów gwałtownie przyspieszył i odjechał. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Kierujący Oplem cały czas jechał środkiem jezdni, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu, a policjantom uniemożliwiał wyprzedzenie. W miejscowości Dobra kiedy funkcjonariusze próbowali wyprzedzić pojazd, kierujący nim celowo uderzył w radiowóz by policjanci nie mogli odciąć mu drogi ucieczki. Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilkukrotnie, sprawca kradzieży za wszelką cenę chciał ucieć i zajeżdżał drogę funkcjonariuszom uderzając swoim pojazdem w oznakowany radiowóz. W miejscowości Leśno Górne mężczyzna w wyniku uszkodzeń swojego pojazdu zmuszony był porzucić samochód i uciekać pieszo. Funkcjonariusze podjęli pościg za sprawcą, jednak z uwagi na porę dnia i ograniczoną widoczność w lesie nie zdołali go zatrzymać. Mimo tego dzięki zdobytym informacjom i przeprowadzonym czynnościom policjanci ustalili, gdzie może znajdować się skradziona łódź. Na jednej z posesji w miejscowości Pilchowo funkcjonariusze odnaleźli poszukiwaną motorówkę, a oprócz niej jeszcze inne mienie pochodzące z kradzieży tj. motocykl marki Ducati, przyczepę ciężarową z wyciągarką i lawetę. Łączna wartość odzyskanego mienia to 128 000 zł.

Dzięki pracy policjantów udało się zatrzymać 31-letniego mieszkańca Szczecina, który usłyszał trzy zarzuty kradzieży
i kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara , nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • 1