Nietrzeźwy kierujący stracił prawo jazdy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący stracił prawo jazdy

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał obywatel Ukrainy, którego do kontroli drogowej zatrzymali policcy funkcjonariusze. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi i miał problem z komunikowaniem się. Za swoje zachowanie odpowiedział przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę 21 listopada po godzinie 23:00. Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli pojazd marki mercedes, którego tor jazdy i wykonywane manewry przed kierującego mogły wskazywać, że jest on nietrzeźwy. Mundurowi natychmiast zatrzymali samochód do kontroli. 35-letni mężczyzna siedzący za kółkiem miał trudności z wypowiadaniem się, a woń alkoholu była tak silna, że policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości, że kierujący jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze sprawdzili na miejscu jego stan trzeźwości. Okazało się, że rajdowiec miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do Komendy celem weryfikacji stanu trzeźwości. Jednak pomimo kilku prób, nie był w stanie poddać się badaniu, w związku z czym policjanci udali się z nim do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań. Za swoje czyny 35 latek odpowiedział przed sądem. Nie tylko stracił prawo jazdy. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

 

Siadając za kierownicę pojazdu zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i życie innych osób. Pamiętajmy o tym!

Zawartość alkoholu we krwi znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych śmiercią. Posiadane umiejętności nie są w stanie wygrać walki z nadmiarem alkoholu.

 

sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka/ig

  • Nietrzeźwy kierujący stracił prawo jazdy