Aktualności

Sprawcy podpalenia promenady w Trzebieży zatrzymani

Zarzuty dotyczące wzniecenia pożaru, który stanowił zagrożenie dla mienia wielkiej wartości i który spowodował jego zniszczenie usłyszało dwóch mężczyzn, którzy podpalili promenadę w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Zostali zatrzymani w sobotę, kilka godzin po zdarzeniu.

W nocy z piątku na sobotę spłonęło kilkaset metrów promenady z tworzywa sztucznego ułożonej na plaży w Trzebieży. Strażacy z sześciu zastępów straży pożarnej przez całą noc gasili płonące pomosty.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zabezpieczyli monitoring, na którym widać dwóch mężczyzn idących wzdłuż promenady. Jeden z nich trzymał w dłoni karnister.
Dzięki czynnościom wykonanym przez policjantów oraz nagraniu z monitoringu szybko udało się  ustalić sprawców podpalenia.


Dwóch mieszkańców powiatu polickiego zostało zatrzymanych kilka godzin po zdarzeniu. Mężczyźni w wieku 19 i 22 lata przyznali się do zarzucanych im czynów.
Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Dziś ma zapaść decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu.

sierż. szt. Katarzyna Leśnicka/IG