Aktualności

Wciągnęli do auta i pobili. Sprawcy już w areszcie.

Bili, grozili i przetrzymywali 19 letniego mieszkańca Polic, chcąc zmusić go do oddania rzekomego długu. Mężczyźni byli już wcześniej karani za rozboje i pobicia. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia br. na terenie Polic. 43 letni mieszkaniec Opoczna wspólnie ze swoim 39 letnim znajomym pobili 19 latka w jednym z polickich lokali a następnie siłą wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu, którym kierował znajomy sprawców – 24 letni mieszkaniec Szczecina. Na drodze pomiędzy Szczecinem a Wołczkowem sprawcy zatrzymali pojazd i  wyciągneli 19 latka na zewnątrz. Tam dalej bili i grozili pokrzywdzonemu, próbując wymusić oddanie rzekomego długu. 19 latkowi udało się wyrwać i uciec. Od razu zawiadomił o zdarzeniu policję. Patrole zostały skierowane w miejsca wskazane przez zgłaszającego i po kilkunastu minutach napastnicy, którzy poruszali się dalej w kierunku Szczecina zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w rejonie Jeziora Głębokie.

Wobec 39 letniego mieszkańca Polic i 43 letniego mieszkańca Opoczna, który odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt. Najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą za kratkami. Natomiast wobec 24 latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie z możliwością wpłaty poręczenia majątkowego. Po uiszczeniu zasądzonej kwoty mężczyzna wyszedł z aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

  • 1