Wszystko wiemy – bezpieczni będziemy! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Wszystko wiemy – bezpieczni będziemy!

Funkcjonariusze z polickiej komendy odwiedzili dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach aby porozmawiać z nimi na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przestrzegali przed zagrożeniami i uczyli właściwych zachowań. Omawiane tematy – choć różne, miały jeden cel – podnieść świadomość dzieci i utrwalić zasady, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach spotkali się z dziećmi w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Zwracali uwagę, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi. Ważnym elementem spotkania było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Policjanci omówili również zasady korzystania z numerów alarmowych. Na pamiątkę tego spotkania każdy z uczestników otrzymał specjalnie przygotowaną przez funkcjonariuszy kartę daktyloskopijną, na której mógł odbić swoje linie papilarne oraz odblaskowe zawieszki.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

 

 • Na zdjęciu grupa dzieci z wychpowawczynią stoją przy ścianie przodem obiektywu, z lewej i prawej strony obok dzieci stoją dwie policjantki. Dwie dziewczynki mają na głowach czapki policyjne.
  Spotkanie z dziećmi w Miejskim Ośrodku Kultury
 • Policjantka wręcza dzieciom odblaskowe zawieszki - na zdjęciu przy stoliku siedzą dwie dziewczynki.
  Spotkanie z dziećmi w Miejskim Ośrodku Kultury
 • Na zdjęciu dziewczynka odbija linie papilarne palców na karcie daktyloskopijnej.
  Spotkanie z dziećmi w Miejskim Ośrodku Kultury
 • Policjantka stoi przodem do obiektywu, przy stolikach tyłem do obiektywu siedzą dzieci, które podnoszą ręce do góry, ponieważ chcą zadać pytanie.
  Spotkanie z dziećmi w Miejskim Ośrodku Kultury
 • Dwie dziewczynki stoją przodem do obiektywu w czapkach policyjnych.
  Spotkanie z dziećmi w Miejskim Ośrodku Kultury