Aktualności

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor wspólnie z Burmistrzem Polic – Władysławem Diakunem wręczyli dyplomy i nagrody laureatom powiatowych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W trakcie zawodów uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy jak również jazdy po torze przeszkód. Wyłoniono zwycięzców, którzy wezmą udział w wojewódzkim turnieju BRD.

9 maja uczniowie naszego powiatu zmierzyli się w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Celem turnieju jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W zawodach wzięli udział przedstawiciele 7 szkół z naszego powiatu - Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Policach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu.

W trakcie zawodów uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem było sprawdzenie umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad poprawnością tej konkurencji czuwali ratownicy medyczni. Następnie uczestnicy musieli pokonać rowerem tor przeszkód i zaliczyć jazdę po miasteczku rowerowym.

Po męczących zmaganiach wyłoniono zwycięzców. W kategorii wiekowej 10-12 lat:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach

II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

W kategorii wiekowej 13-16 lat:

I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach

III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej

W każdej kategorii wiekowej został wyróżniony najlepszy zawodnik całego turnieju. W kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężyła Nadia Tatys, natomiast w kategorii 13-16 lat najlepszy wynik uzyskała Natalia Lisicka.

Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor wspólnie z Burmistrzem Polic – Władysławem Diakunem wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom powiatowych eliminacji Turnieju. Na zakończenie pogratulowali wszystkim wspaniałych wyników uzyskanych w konkursie, zaznaczając, że poziom wiedzy i umiejętności uczniów był bardzo wysoki i wyrównany.

Należy również zaznaczyć, że nagrody dla drużyn biorących udział w eliminacjach Turnieju na poziomie powiatu ufundowały – Gmina Dobra, Gmina Police, Starostwo Powiatowe w Policach.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że spotkamy się za rok w jeszcze liczniejszym gronie.

Sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka/sierż.sztab. Piotr Gałdecki

 

 

 

 

 

 • Na zdjęciu Komendant Powiatowy Policji w Policach z Burmistrzem Polic stoją z nagrodzoną dziewczynką - najlepszą zawodniczką turnieju.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • policjantka stoi w sali klasowej tyłem do tablicy, w ławkach siedzą dzieci i rozwiązują test wiedzy.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • troje uczniów - dwóch chłopców i jedna dziewczynka stoją tyłem do zdjęcia, przed nimi leżą fantomy a przy biurku siedzi dwoje ratowników medycznych.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • troje uczniów - dwie dziewczynki i chłopiec wykonują resuscytację oddechowo krążeniową na fantomach
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • Policjant ruchu drogowego stoi tyłem do zdjęcia, przed nim na rowerze jedzie chłopiec. Zdjęcie wykonane na miasteczku rowerowym, po którym dzieci poruszają się na rowerach.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • Zdjęcie wykonane na miasteczku rowerowym, po którym dzieci poruszają się na rowerach. Na zdjęciu dwóch chłopców na rowerach wjeżdża na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, po prawej stronie stoi policjant.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • na zdjęciu chłopiec na rowerze wjeżdża na tor przeszkód. W tle widać budynek szkoły i inne dzieci czekające na swoją kolej.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • Komendant Powiatowy Policji w Policach i Burmistrz Polic stoją z nagrodzonymi uczestnikami turnieju. Dzieci trzymają dyplomy.
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • Komendant Powiatowy Policji w Policach i Burmistrz Polic stoją z nagrodzoną uczestniczką turnieju. Dziewczynka trzyma dyplom
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • Komendant Powiatowy podsumowuje turniej, stoi przed mikrofonem w tle baner z napisem Policja
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD
 • Na zdjęciu stoją wszyscy uczestnicy turnieju - dzieci wraz z nauczycielami. Zdjęcie zdrobione w korytarzu szkoły
  PowiatowyTurniej Wiedzy BRD