Przyszli policjanci na nietypowej lekcji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Przyszli policjanci na nietypowej lekcji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach spotkali się z uczniami klasy I o profilu policyjnym w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Celem wizyty mundurowych było przybliżenie słuchaczom specyfiki policyjnej służby, pokazanie sprzętu jaki na co dzień wykorzystują funkcjonariusze w służbie, a przede wszystkim udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania przyszłych mundurowych.

Drugi tydzień maja rozpoczął się dla uczniów klasy pierwszej o profilu policyjnym zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Policcy funkcjonariusze odwiedzili przyszłych mundurowych, a spotkanie to odbyło się na boisku szkolnym przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Jako pierwszy głos zabrał sierż. sztab. Piotr Gałdecki – policjant ruchu drogowego, który pokazał wyposażenie specjalistycznego radiowozu służbowego – przeznaczonego do obsługi wypadków drogowych. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali funkcjonariusza i zadawali wiele pytań dotyczących jego codziennej służby.

Następnie sierż. sztab. Krzysztof Rynkiewicz – policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pokazał sprzęt PZ, który wykorzystywany jest w działaniach pododdziałów zwartych policji. Uczniowie mogli go założyć i na własnej skórze przekonać się jak ciężko jest utrzymać szyk, kiedy napiera na nas rozwścieczony tłum. Ciekawym doświadczeniem dla słuchaczy była również możliwość wykonania testu narkotykowego. Policjant omówił w jakich sytuacjach wykonuje się to badanie i w jaki sposób należy prawidłowo to wykonać.

Ważną częścią spotkania były również rozmowy z sierż. sztab. Rafałem Sadowskim – kierownikiem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz sierż. sztab. Krzysztofem Rynkiewicz, którzy są również policyjnymi instruktorami wyszkolenia strzeleckiego. Funkcjonariusze podzielili się swoją wiedzą z zakresu obsługi i wykorzystania broni służbowej.

Dzięki spotkaniu z policjantami, uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania. Policjanci prowadzący spotkanie mówiąc o służbie w formacji mundurowej zaznaczyli, że jest to praca odpowiedzialna i trudna, wymagająca wielu predyspozycji, umiejętności, niejednokrotnie poświęceń.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

 • Po lewej stronie stoją w rzędzie uczniowie klasy policyjnej ubrani w mundury, na środku stoi policjant tyłem do zdjęcia, po jego lewej stronie stoi trzech uczniów w sprzęcie peZet, trzymających w rękach tarcze z napisem policja.
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza
 • na środku zdjęcia stoi trzech uczniów w sprzęcie PeZet z tarczami a na nich napiera inny uczeń. Po lewej i prawej stronie stronie na zdjęciu stoją policjanci
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza
 • uczniowie z klasy policyjnej stoją w dwuszeregu a przed nimi stoi policjant. w tle szkoła.
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza
 • Po lewej stronie stoją uczniowie, po prawej stronie stoją policjanci przy radiowozie.
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza
 • po lewej stronie stoi radiowóz przy którym zgromadzili się uczniowie, policjant stoi między nimi.
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza
 • uczniowie stoją tyłem do do obiektywu, przed nimi stoi policjant. W tle radiowóz z otwartymi tylnymi drzwiami, w którym widać specjalistyczny sprzęt przeznaczony do wypadków.
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza
 • policjanci razem z uczniami stoją na tle radiowozu - zdjęcie grupowe na zakończenie spotkania.
  policjanci w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza