Aktualności

Policjanci na III Powiatowym Festynie „Z rodziną po zdrowie”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach uczestniczyli w pikniku rodzinnym „Z rodziną po zdrowie” zorganizowanym przez Powiat Policki. Specjalnie dla najmłodszych oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Stróże prawa mówili o swojej codziennej służbie, o tym jak zachować się na drodze będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

Powiatowy Festyn „Z rodzina po zdrowie” zorganizowany po raz trzeci przez Powiat Policki skupiał się na zagadnieniach i działaniach o charakterze prozdrowotnym. Oprócz strefy sportu, rehabilitacji, urody i zdrowia, gdzie uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, organizatorzy zorganizowali wiele atrakcji, konkursów, występów artystycznych dla całych rodzin.

Również policcy dzielnicowi odwiedzili rodzinny piknik, który odbył się na terenach zielonych Przy Zespole Szkół Ignacego Łukasiewicza w Policach. Asp. Mariusz Litwin wspólnie z sierż. Krzysztofem Zakosztowiczem przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne w zakresie strefy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze opowiadali o swojej codziennej służbie, o tym jak zostać policjantem, pod jaki numer dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy, a także przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozdawali książeczki i inne materiały edukacyjne dzieciom, rodzicom i seniorom. Dzięki tego typu przedsięwzięciom możemy dotrzeć do większej liczby społeczeństwa w różnym wieku, aby rozmawiać o ogólnie pojętym bezpieczeństwie.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do wzięcia udziału w III Powiatowym Festynie Rodzinnym a zwycięzcom poszczególnych konkursów serdecznie gratulujemy!

 

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

  • policjant siedzi przy stoliku, na którym rozłożone są ulotki z napisami - zostań jednym z nas, seniorze nie daj sie oszukać, dzielnicowy bliżej nas.
    Policjanci na III Powiatowym Festynie „Z rodziną po zdrowie”
  • policjanci siedzą przy stoliku z ulotkami, przed nimi stoi kobieta, przodem do zdjęcia.
    Policjanci na III Powiatowym Festynie „Z rodziną po zdrowie”
  • dwóch chłopców w koszulkach sportowych w kolorze żółto czarnym trzymają w dłoniach drewniane statuetki na pamiątkę udziału w turnieju piłki nożnej na festynie.
    Policjanci na III Powiatowym Festynie „Z rodziną po zdrowie”