Policyjny sukces na trasie TRIATHLONU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Policyjny sukces na trasie TRIATHLONU

Przepłynął 3800m, rowerem pokonał 180km i przebiegł 42 km - a to tylko jeden wyczyn z 18 w jego sportowej karierze. Asp. Marcin Hołoweńko z polickiej komendy od 4 lat trenuje wyczynowo triathlon. Jak powiedział – każdego dnia chce dawać z siebie więcej aby pokonać własne ograniczenia i stawać się lepszym w tym co robi.

Asp. Marcin Hołoweńko swoją przygodę z triathlonem rozpoczął w 2014r, chociaż jak przyznał sport towarzyszy mu przez całe życie. Po raz pierwszy wystartował w Krynicy Zdrój w biegu górskim na dystansie 36 kilometrów, następnie zmierzył się z Crossduathlonem w Szczecinie - w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego. Kolejne starty naszego policjanta były coraz bardziej wymagające – Półmaraton Szczeciński oraz udział w 8 triathlonach na różnych dystansach – od 56 do 112 km. 8 lipca 2018 Marcin wystartował w Mistrzostwach Europy Triathlon Frankfurt na pełnym dystansie Iron Man, gdzie łącznie pokonał 231 km w czasie 11h, 19min. Musiał przepłynąć 3800m, rowerem pokonać 185km, przebiec 42km. I nawet po tak ogromnym wysiłku, nie przestawał trenować. Jeszcze tego samego roku wziął udział w dwóch biegach na krótszych dystansach, a początek 2019r rozpoczął od Triathlonu 1/2 Iron Man w Sierakowie na dystansie 112km oraz w Lipianach na dystansie olimpijskim. Ostatnio wrócił z Norwegii, gdzie wystartował w Triathlonie Haugesund na pełnym dystansie Iron Man – 226km i uzyskał czas 11h i 7min.

Dzięki uporowi, umiejętności połączenia obowiązków służbowych, rodzinnych z trenowaniem, niezwykłej pracowitości, wytrzymałości fizycznej i psychicznej każdy jego start kończy się sukcesem. Za każdym razem gdy przekracza metę czuje smak zwycięstwa. Zwycięstwa nad zmęczeniem, bólem, własnymi ograniczeniami.

Naszemu triathloniście życzymy wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów oraz dalszych sukcesów związanych ze służbą.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

  • na zdjęciu widoczny mężczyzna jadący na rowerze, ubrany w sportowy kombinezon, okulary przeciwsłoneczne i kask. W tle widać budynek kościoła, drzewa.