Aktualności

Pierwsze efekty działań policyjnej grupy SPEED na terenie powiatu polickiego

Na terenie powiatu polickiego od 19 lipca działa policyjna grupa „SPEED”. To funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy zajmują się ujawnianiem tych wykroczeń, które najbardziej wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zespół powstał aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych. Nieprzestrzeganie tych zasad generuje ogromną liczbę groźnych w skutkach wypadków drogowych, których efektem są zarówno ofiary śmiertelne, jak i duża liczba osób odnoszących ciężkie obrażenia ciała.

Od 19 lipca na terenie naszego powiatu policjanci ruchu drogowego w ramach grupy „SPEED”. Do zespołu powołano policjantów z największym doświadczeniem oraz skierowano najlepszy sprzęt w postaci radiowozów wyposażonych w wideorejestratory oraz mierników prędkości z wizualizacją.

Tylko do końca lipca – w ciągu 6 dni namierzono 20 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, ujawniono 38 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących polegających m.in. na nieprawidłowym wyprzedzaniu, nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu. Do kontroli zatrzymany został również jeden nietrzeźwy kierowca, jeden, który miał cofnięte uprawnienia oraz jeden z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych.


sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka