Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierujący i kolejny wyrok w postępowaniu przyspieszonym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. A wszystko dzięki odważnej postawie mieszkańców, którzy ujęli 45 letniego mężczyznę zaraz po tym jak rozpędzonym autem uderzył w dwa zaparkowane samochody. Tym razem kierujący usłyszał wyrok - zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata, 1500 złotych grzywny oraz 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dyżurny z polickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Policach przy ul. Bohaterów Westerplatte nietrzeźwy kierujący uderzył w dwa zaparkowane pojazdy a następnie w słup oświetleniowy po czym został ujęty przez obywateli. Po przybyciu na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego. 45 latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i przyznał się, że tego dnia wypił za dużo, a następnie wsiadł na kółko. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.


Za popełnione przestępstwo mężczyzna w trybie przyśpieszonym odpowiedział przed sądem, który zdecydował o ukaraniu go grzywną w wysokości 1500 zł., 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązku zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5000 zł. Dodatkowo 45 latek odpowie również przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka