Aktualności

Uciekał bo spowodował kolizję, był poszukiwany przez sąd i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany przez policjanta po służbie

Poszukiwanego z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów i jednocześnie sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia, zatrzymał w czasie wolnym od służby policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego st. post. Łukasz Pospychała z polickiej komendy.

W poniedziałek 19 sierpnia o godz. 15.50 na drodze wojewódzkiej 114 w miejscowości Trzeszczyn st. post Łukasz Pospychała wracając do domu zauważył kierującego motocyklem, który wjechał w tył prawidłowo jadącego pojazdu marki Renault. Funkcjonariusz zatrzymał samochód i wysiadł aby sprawdzić czy nic się nikomu nie stało. Wtedy motocyklista porzucił jednoślad i zaczął uciekać w stronę pobliskiego lasu.

Widząc to policjant zareagował natychmiast i ruszył w pościg pieszy za motocyklistą. Po kilkudziesięciu metrach zatrzymał mężczyznę i o całej sytuacji powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 27-letni mężczyzna oprócz tego, że spowodował kolizję i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych był poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego właśnie za przestępstwo jazdy po alkoholu w warunkach recydywy. Dodatkowo motocykl, którym mężczyzna się poruszał nie posiadał badań technicznych oraz polisy OC. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Najbliższe 7 miesięcy spędzi w zakładzie karnym, a za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem.

st. post. Łukasz Pospychała swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą, a policjantem jest się przez całą dobę.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

  • policjant w mundurze stoi przy oznakowanym radiowozie