Aktualności

Mały gest – wielkie znaczenie. Policjanci odwiedzili Dom Samotnej Matki i przekazali najmłodszym zabawki oraz artykuły szkolne

Policjanci z polickiej komendy przekazali potrzebującym dzieciom zabawki, puzzle, gry i artykuły szkolne. Wszystko to dostali od swojego kolegi –funkcjonariusza, który na co dzień pełni służbę na tzw. „pierwszej linii”. Jak oświadczył, wszystkie rzeczy otrzymał jako prezenty z okazji ślubu i chciały przekazać je dzieciom, które najbardziej ich potrzebują.

Policcy funkcjonariusze doskonale wiedzą, że drobne gesty mają wielkie znaczenie. 22 sierpnia mundurowi odwiedzili Dom Samotnej Matki w Policach aby przekazać zabawki, gry oraz artykuły szkolne mieszkającym tam maluchom. Wszystkie podarowane rzeczy były prezentami, które na ślubie otrzymał jeden z polickich funkcjonariuszy i to dzięki niemu mogliśmy sprawić, aby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

Kierownik placówki wyraził ogromną wdzięczność, bowiem, jak oświadczył dzieci są bardzo szczęśliwe kiedy dostają nawet małe upominki, a w sytuacji kiedy zbliża się rok szkolny wszelkie artykuły papiernicze przyjmowane są z ogromną radością. Kierownictwo podziękowało funkcjonariuszom za ten bezinteresowny gest, a uśmiech zadowolonych dzieci był dla mundurowych bezcenny.

Podczas spotkania policjanci porozmawiali również z dziećmi na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa, zasadach ruchu drogowego, sposobach spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz o prawidłowym zachowaniu podczas wypoczywania nad wodą. Na zakończenie wizyty najmłodsi mogli obejrzeć radiowóz policyjny, a funkcjonariusze wręczyli dzieciom balony i elementy odblaskowe.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

 

  • na zdjęciu policjantka z policjantem rozdają dzieciom zabawki. Dzieci stoją przed stolikami, na których leżą maskotki, gry i puzzle.
  • policjantka z policjantem wyjmują zabawki z paczek.
  • dzieci z opiekunami stoją przy radiowozie oznakowanym, policjanci rozdają balony dla najmłodszych.