Aktualności

Policjanci dokonują lustracji dróg i oznakowań w okolicach szkół i przedszkoli

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach i Komisariatu Policji w Mierzynie od poniedziałku 26 sierpnia rozpoczęli szczegółową lustrację dróg, oznakowań, a także sygnalizacji świetlnej na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli na terenie naszego powiatu. Sprawdzenie oznakowań dróg ma na celu przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Już w poniedziałek tj. 2 września br., w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Dzieci i młodzież wrócą do szkół i przedszkoli. Droga do szkoły i ze szkoły będzie stałym elementem w ich życiu dlatego powinna być bezpieczna. Policjanci w ostatnim tygodniu wakacji będą sprawdzali wszystko, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci. Szczególną uwagę poświęcą na znaki pionowe i poziome, które stosowane są w celu oznakowania przejść dla pieszych.

Często zdarza się, że widoczność znaków jest nieprawidłowa lub po prostu ich nie ma. W takich sytuacjach policja zwraca się do zarządców dróg o pilne usunięcie nieprawidłowości i uzupełnienie braków.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

  • Policjantka ruchu drogowego stoi przy przejściu dla pieszych oznakowanym pionowo i poziomo tuż przy szkole.