Dzielnicowi odwiedzają szkoły i przedszkola - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Dzielnicowi odwiedzają szkoły i przedszkola

Dzielnicowi z polickiej komendy odwiedzają szkoły i przedszkola w naszym powiecie. Policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa, przestrzegają przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań. Omawiane tematy – choć różne, mają jeden cel – podnieść świadomość dzieci na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i utrwalić zasady, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Od początku września ruszył cykl spotkań polickich i mierzyńskich dzielnicowych z dziećmi w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu.
Policjanci rozmawiają z dziećmi na różne tematy. W formie zabawy i zagadek przypominają zasady poruszania się na drogach, rozmawiają o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Zwracają uwagę, aby podczas zabaw na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi. Policjanci przypominają również o numerach alarmowych – ale trzeba przyznać, że dzieci doskonale je znają, co bardzo nas cieszy.

Ważnym tematem, który policjanci poruszyli w szkołach była cyberprzemoc oraz zapoznanie uczniów z zasadami odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z internetu.

Do końca września funkcjonariusze będą odwiedzali placówki oświatowe, aby spotkać się z jak największą liczbą dzieci i porozmawiać na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

 

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

 

  • policjant stoi w auli przodem do dzieci, w ręku trzyma notes, dzieci siedzą na ławkach tyłem do zdjęcia.
  • policjant stoi przodem do dzieci, w ręku trzyma mikrofon, dzieci siedzą na ławkach tyłem do zdjęcia.
  • Policjanci stoją przodem do dzieci w sali przedszkolnej, dzieci siedzą na dywanie, tyłem do zdjęcia.