Niecodzienne spotkanie w polickiej komendzie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Niecodzienne spotkanie w polickiej komendzie

18 września policka komenda gościła dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek, a przy okazji mogli przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu się na drodze oraz podstawowych zasadach, którymi należy się kierować, żeby nikomu nie stała krzywda.

18 września Komendę Powiatową Policji w Policach odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 11 w Policach. W trakcie spotkania mundurowi opowiedzieli maluchom o swojej pracy. Dzieci wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz wspólnie przypomniały sobie numery alarmowe. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia komendy oraz mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne. Następnie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą radiowozu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

Na zakończenie spotkania dzieci poznały czworonożnego funkcjonariusza o imieniu Baster. Sierż.sztab. Tomasz Dąbroś – przewodnik psa służbowego, opowiedział w jaki sposób należy postępować z psem i jak zachowywać się aby nie wzbudzić w nim agresji. Na pamiątkę każdy maluch dostał kartę daktyloskopijną ze swoimi odciskami palców oraz słodki upominek.

Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.

Sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

 

  • Dzieci z wychowawczyniami stoją przodem do zdjęcia, po prawej stronie stoi policjant z psem służbowym, w tle radiowóz oznakowany.
  • dzieci stoją tyłem do zdjęcia,  przed nimi policjant z psem służbowym. Zdjęcie zrobione na zewnątrz , na dziedzińcu komendy
  • Zdjęcie zrobione na zewnątrz , na dziedzińcu komendy. Dzieci siedzą w radiowozie, obok stoi umundurowany policjant.
  • Zdjęcie zrobione na zewnątrz , na dziedzińcu komendy. Dzieci siedzą w radiowozie, uśmiechają się do zdjęcia.
  • dzieci siedzą na krzesełkach w świetlicy komendy, przed nimi stoi policjantka i pokazuje sprzęt PZ
  • Policjantka trzyma w ręku kask i pomaga nałożyć go na głowę dzieciom. Dzieci stoją przed policjantką, część siedzi w ławkach.