Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii

Ferie zimowe to dla dzieci czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres wzmożonej pracy. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” mundurowi z polickiej komendy zorganizowali szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą. W wielu prelekcjach policjantom towarzyszyli funkcjonariusze straży pożarnej i straży miejskiej oraz przedstawiciele sanepidu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach przy wsparciu funkcjonariuszy ze Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Inspekcji Sanitarno - Epidemiologicznej w Policach spotkali się z dziećmi w wielu różnych placówkach na terenie całego powiatu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i zdrowiu podczas tegorocznych ferii zimowych.

Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać podczas zabaw w domu, jak również na świeżym powietrzu. Zwrócili również uwagę słuchaczy na bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Ważnym elementem spotkania była rozmowa dotycząca zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Pani Marcela Kulewska z Sanepidu przekazała uczestnikom wiele ciekawych informacji na temat zdrowego trybu życia oraz zagrożeń związanych ze stosowaniem wszelakich używek, również coraz łatwiej dostępnych dopalaczy.

Na zakończenie funkcjonariusze z radością przyznali, że dzieci bardzo dobrze znały podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz numery alarmowe. Wszyscy uczestnicy dostali odblaskowe opaski, naklejki i zawieszki.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka