Aktualności

Obywatel wyeliminował z ruch kompletnie pijanego kierowcę. Miał w organizmie blisko 3,5 promila.

Widząc kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa, mieszkaniec Mierzyna bez chwili wahania zareagował. Wyeliminowany z ruchu kierowca, miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, a Volkswagen, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Zgłoszenie o tym, że na ul. Spółdzielców w Mierzynie obywatel ujął pijanego kierowcę, wpłynęło do komisariatu 26 lipca o godzinie 19:00. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci w rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że zauważył on kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa. Po chwili kierowca odpalił auto i zaczął odjeżdżać.

Widząc to zgłaszający natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki Volkswagena. Przekazany policjantom 35-latek ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że w organizmie miał blisko 3,5 promile alkoholu. Poza tym samochód, którym kierował nie miał badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Mieszkaniec powiatu polickiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a postawa mierzyńskiego obywatela, który wyeliminował go z ruchu zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zgłaszający zapobiegł tragedii.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka