Policjanci oddali osocze dla chorych na COVID-19 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Policjanci oddali osocze dla chorych na COVID-19

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach którzy wygrali walkę z koronawirusem, oddali osocze, aby wesprzeć tych, którzy walczą o swoje zdrowie, a nawet życie. Wiedząc, że podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z wirusem, mundurowi zapewniają dalsze wsparcie, o które apelują też do ozdrowieńców.

Policjanci wielokrotnie udowadniali, że poza zwykłą służbą pomagają na wiele rożnych sposobów. Jednym z obszarów gdzie funkcjonariusze służą pomocą jest honorowe krwiodawstwo. W polickiej komendzie i podległych jednostkach jest wielu policjantów, którzy regularnie oddają krew, a wielu z nich zostało uhonorowanych odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Obecnie szczególnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców, które wykorzystywane jest przy leczeniu chorych na COVID-19. Organizm osoby która, otrzymuje osocze często nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarza je zbyt wolno. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Wśród dawców nie mogło zabraknąć policjantów, którzy przeszli zakażenie wirusem. Wczoraj, aby pomóc zmagającym się z koronawirusem osocze oddało dwóch funkcjonariuszy z polickiej komendy.

Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się tym niezwykle cennym darem, który może uratować ludzkie życie. Samo pobieranie osocza trwa około 40 min., jest bezpieczne i bezbolesne.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka