Aktualności

Policjanci i sanepid prowadzą wspólne kontrole sanitarne

Policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Policach prowadzili wspólne kontrole placówek handlowo – usługowych na terenie miasta i powiatu. Miały one na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Celem było również uświadomienie stale istniejącego stanu zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Kontrole policjantów i pracowników sanepidu będą kontynuowane w najbliższych dniach.

Podczas wspólnych działań prowadzonych na terenie powiatu polickiego funkcjonariusze wraz z przedstawicielami sanepidu sprawdzali sklepy, obiekty gastronomiczne i hotele pod kątem przestrzegania zasad sanitarnych - nakazów i zakazów związanych z pandemią koronawirusa Covid – 19.

W czasie wspólnych akcji sprawdzali, czy klienci i obsługa mają zasłonięte nos i usta, czy w sklepach są oznaczenia o zachowaniu dystansu, a klienci mają dostęp do płynów odkażających. Przypominali o zasadach dotyczących zachowania odpowiedniej odległości między klientami, oczekującymi w kolejce. W trakcie działań nie stwierdzone zostały nieprawidłowości. Mieszkańcy naszego powiatu odpowiedzialnie podeszli do obowiązujących restrykcji.

Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone obostrzenia mają za zadanie minimalizację zagrożeń związanych z COVID-19. W przypadku rażącego naruszenia obowiązujących przepisów można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500 zł

 

mł.asp. Katarzyna Leśnicka