Blisko 3,5 promila za kierownicą - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Blisko 3,5 promila za kierownicą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 37 latek jechał lewym pasem jezdni, po którym radiowozem poruszali się funkcjonariusze. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę przed godziną 5:00 funkcjonariusze z polickiej komendy wjeżdżając na ulicę Asfaltową w Policach zauważyli że z naprzeciwka ich pasem ruchu jedzie samochód, a jego kierujący nie panuje nad pojazdem. Policjanci aby uniknąć zdarzenia drogowego musieli gwałtownie odbić w bok, po czym natychmiast zawrócili i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali pojazd do kontroli.
Za kierownicą Citroena siedział 37 letni mieszkaniec Polic. Mundurowi od razu wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Kierujący miał problem z logicznym wypowiadaniem się, nie chciał dać się przebadać, próbował „oszukać” urządzenie wdychając z niego powietrze. 37 latek został zatrzymany i doprowadzony do polickiej komendy. Badanie przeprowadzone w jednostce wykazało u mężczyzny blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wynik zaskoczył chyba samego badanego, ponieważ odmówił poddania się drugiemu badaniu, co wiązało się z pobraniem od kierującego krwi do badań.
Tego dnia mężczyzna stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie sąd zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

mł.asp.Katarzyna Leśnicka