Chronimy niechronionych – kierowcy pod lupą - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Chronimy niechronionych – kierowcy pod lupą

Jednym z podstawowych zadań funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Jednak, aby działania policjantów przynosiły pożądane rezultaty, o pewne rzeczy muszą zadbać sami kierowcy. Nie tylko zdjęcie nogi z gazu, czy zadbanie o stan techniczny pojazdu wpływa na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Istotne jest również pole widzenia kierowców.

Poranne przymrozki i związana z nimi śliska nawierzchnia, utrudniają pieszym i kierowcom poruszanie się po drogach. Również ograniczenie widoczności np. poprzez szron znajdujący się na szybach, może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Ze względu na panującą za oknami aurę, przypominamy, że przed rozpoczęciem jazdy każdy kierowca powinien dokładnie oczyścić szyby w samochodzie. Nawet chwilowa utrata możliwości obserwacji ruchu na drodze może doprowadzić do tragedii.

Postarajmy się być odpowiedzialnymi nie tylko za nas samych, lecz również za innych użytkowników dróg, zwłaszcza tzw. „niechronionych uczestników ruchu”. Przy ograniczonej widoczności spowodowanej niewłaściwym oczyszczeniem szyb możemy nie zauważyć pieszych przechodzących przez jezdnię.

Policka drogówka podczas dzisiejszej akcji „Chronimy niechronionych – kierowcy pod lupą” skupiła się zarówno na pieszych jak i kierujących. Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Niechronionym zostały wręczone elementy odblaskowe, a zmotoryzowani uczestnicy ruchu otrzymali skrobaczki do szyb.

Kierowco pamiętaj! Warto wyjść z domu kilka minut wcześniej, aby dokładnie oczyścić szyby samochodu. Te kilka minut na właściwe przygotowanie auta przed podróżą jest niewielką ceną za bezpieczeństwo.

mł.asp.Katarzyna Leśnicka