Kierowali pod wpływem narkotyków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Kierowali pod wpływem narkotyków

Policjanci ruchu drogowego polickiej komendy w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kółko pod wpływem środków odurzających. Mieszkańcy powiatu polickiego stracili prawa jazdy, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W ostatni weekend stycznia policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających. Pierwszy z nich przykuł uwagę policjantów w miejscowości Trzeszczyn. Był to 22 letni mężczyzna kierujący BMW. Stan techniczny auta sam prosił o kontrolę. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci podeszli do kierowcy i od razu zauważyli, że zachowuje się on bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, jednak urządzenie wskazało 0,00. Pomimo tego 22 latek nadal był zdenerwowany, trzęsły mu się dłonie, nie mógł się swobodnie wypowiedzieć. W związku z tym mundurowi przeprowadzili badanie na obecność narkotyków urządzeniem Drager Test. Wynik badania potwierdził ich przypuszczenia - okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem kokainy i amfetaminy. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnym systemie okazało się, że to nie koniec niespodzianek - tablice rejestracyjne nie należały do tego auta. Kierujący powiedział, że je znalazł. Od 22 latka została pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji, natomiast sprawę tablic rejestracyjnych będą wyjaśniać policjanci.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się być 42 letni mężczyzna, który kierował osobowym Fordem. Został zatrzymany do kontroli na ul. Piłsudskiego w Policach. Policjanci od razu zwrócili uwagę na silnie rozszerzone źrenice u mężczyzny oraz nerwowe zachowanie. Funkcjonariusze poddali go badaniu na obecność narkotyków. Oczekując na wynik przyznał, że palił marihuanę oraz zażywał amfetaminę. Od kierującego również została pobrana krew do badań Obydwaj kierujący stracili prawa jazdy, a za swoje popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka