Aktualności

Kompletnie pijany zjechał do rowu i próbował uciec. Zatrzymali go świadkowie

3 promile alkoholu w organizmie miał 52 letni kierowca citroena, który swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Na szczęście ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń i to dosłownie. Próbującego uciec z miejsca zdarzenia zatrzymali świadkowie.

3 lutego około godziny 20:00 policjanci z Mierzyna zostali wezwani na ulicę Szczecińską w miejscowości Dobra, gdzie obywatele ujęli nietrzeźwego kierującego. Na miejscu policjanci w przydrożnym rowie zastali pojazd marki Citroen. Okazało się, że kierujący nim 52 letni mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował uciec. Świadkowie zdarzenia ujęli mężczyznę i czekali na przyjazd funkcjonariuszy. 52-latek był kompletnie pijany. Jego badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzięki prawidłowej i godnej naśladowania postawie świadków, mundurowi z Mierzyna wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Teraz 52-letni mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz zatrzymania prawa jazdy i wysokiej kary grzywny, grozi mu nawet 2 lata więzienia.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka