Spotkanie z młodzieżą na e-lekcji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Spotkanie z młodzieżą na e-lekcji

Funkcjonariusze z polickiej komendy spotkali się z młodzieżą na e-lekcji. Taka forma prowadzenia zajęć profilaktycznych podyktowana jest sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Mundurowi podczas spotkań zdalnych omawiają różne zagrożenia, ale głównie skupiają się na tematyce hejtu w internecie i cyberprzestępczości.

Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się do domów, policjanci otrzymali kilka sygnałów świadczących o tym, że uczniowie korzystają z Internetu nie zawsze w odpowiedni sposób i z należytym przeznaczeniem. Okazuje się, że niektóre zachowania młodzieży w sieci są naganne i pomimo interwencji rodziców, nauczycieli, dyrektorów, uczniowie nadal nie wyciągają wniosków, w związku z czym problem nadal pozostaje.

Policjanci podczas e-lekcji przedstawili jak wygląda odpowiedzialność w świetle prawa osób nieletnich, poruszyli również temat zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających oraz łatwiej dostępnych dopalaczy. Ale przede wszystkim skupili się na tematyce cyberprzestępczości i wirtualnego hejtu. Zachęcali uczniów do korzystania z Internetu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i ostrzegali o zagrożeniach jakie mogą do nas płynąć zza monitora komputera.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka