Aktualności

Uwaga! Oszuści dzwonią do starszych osób i podają się za bliskich

Mieszkanka powiatu polickiego została oszukana metodą „na wnuczka”. Seniorka straciła 120 tysięcy złotych. Kobieta, myśląc, że pomaga bliskiej osobie, która spowodowała wypadek, przekazała pieniądze nieznajomemu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w takich sytuacjach.

W środę 16 marca br. do 89-letniej mieszkanki gminy Police na telefon stacjonarny zadzwoniła zapłakana kobieta i podała się za jej córkę. Dzwoniąca rozpaczliwie prosiła o pomoc. Twierdziła, że potrzebuje 120 tys. złotych ponieważ spowodowała wypadek, w którym jedna osoba zginęła. Seniorka oświadczyła, że posiada taką kwotę, a następnie otrzymała kolejny telefon z informacją, że zapakowaną gotówkę ma przekazać mężczyźnie, który do niej przyjedzie. Kobieta wykonywała wszystkie polecenia jakie wydawali jej oszuści. Przekazała nieznajomemu mężczyźnie zapakowane pieniądze i dopiero po pewnym czasie zadzwoniła z domu do swojej córki, aby zapytać o sytuację. Oczywiście cała historia o spowodowanym wypadku była nieprawdziwa co potwierdziły słowa córki. Kobieta straciła 120 tyś zł.

Przestrzegamy i apelujemy

  • jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust

  • natychmiast się rozłącz i zweryfikuj informację o wypadku dzwoniąc na posiadany numer do osoby bliskiej i poinformuj Policję.

  • nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom nieznajomym

  • pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za spowodowany wypadek