Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Policjanci Ruchu Drogowego KPP w Policach zatrzymali w tym tygodniu czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymani do kontroli kierowcy na trzy miesiące stracili swoje prawa jazdy. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu kierujący rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

W ostatnich dniach mundurowi ujawnili kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a czterech z nich straciło prawa jazdy na 3 miesiące. W obszarze zabudowanym pędzili ponad 50 km/h powyżej dozwolonej prędkości. Kierowcy poza utratą prawa jazdy otrzymali mandaty, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim naraża życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

mł.asp. Katarzyna Leśnicka