Aktualności

Chcieli zamienić się miejscami.....bo kierujący miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Jechali w odległości kilku metrów od radiowozu i na oczach policjantów próbowali zamienić się miejscami. Kierowca z aktywnym zakazem chciał, aby jego partnerka, która nie ma uprawnień do kierowania poniosła odpowiedzialność za niego i dostała mniej dotkliwą karę. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego polickiej komendy zauważyli na ul. Tanowskiej znany im pojazd marki Kia, którego właściciel ma aktywny zakaz prowadzenie pojazdów. W samochodzie na miejscu pasażera siedziała kobieta. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz dali komunikat głosowy do zatrzymania. 36 latek znacznie przyspieszył, po czym wjechał na teren jednej z myjni samochodowych. W odległości kilku metrów przed radiowozem, w trakcie jazdy na oczach policjantów pasażerka wyskoczyła z samochodu, a kierujący zajął jej miejsce.

Podczas kontroli policjanci potwierdzili, że 36-letni mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów, a pasażerka w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Razem przyznali, że chcieli zamienić się miejscami, jednak kobieta nie zdążyła okrążyć auta i wsiąść za kierownicę. Nie spodziewali się, że reakcja policjantów będzie taka szybka.

Kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka