Aktualności

„CZERWONE ŚWIATŁO” - to sygnał do zatrzymania

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z polickiej komendy przeprowadzili działania „Czerwone światło” w związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców. Mundurowi nadzorem objęli remontowy odcinek drogi powiatowej a kierowcy, którzy zignorowali stosowanie się do sygnalizacji świetlnej musieli liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z polickiej komendy przeprowadzili wzmożone działania pn. „Czerwone Światło”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego, a w szczególności stosowanie się do sygnalizacji świetlnej w związku przebudową drogi powiatowej w miejscowości Przęsocin gdzie ruch odbywa się wahadłowo. Tam nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń, co może prowadzić do tamowania ruchu, bądź tzw. sytuacji kolizyjnych. W trakcie wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili kilkanaście przypadków wjazdu za sygnalizator przy czerwonym świetle. Sprawcy wykroczeń musieli liczyć się z karą grzywny w wysokości do 500 zł i 6 punktami karnymi.

Przypominamy, że żółte światło na sygnalizatorze oznacza już zakaz wjazdu, nakaz zatrzymania się. Brak uwagi oraz pośpiech kierowców są przyczynami większości poważnych zdarzeń drogowych. W związku z tym apelujemy do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, nie tylko w miejscach monitorowanych przez patrole policji.