Aktualności

Majowy weekend przed nami – zadbajmy żeby był bezpieczny

Mimo panującej epidemii i podtrzymanych obostrzeń na czas majowego weekendu spora część naszych mieszkańców będzie chciała spędzić wolny czas na świeżym powietrzu co będzie miało wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na drogach. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

30 kwietnia rozpoczyna majowy weekend, który potrwa do 3 maja. Przez ten czas nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu będzie czuwało więcej policjantów niż zazwyczaj.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy zdecydują się siąść za kierownicą „na podwójnym gazie”, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Przypominamy i apelujemy również o przestrzeganie wciąż obowiązujących ograniczeń.

Dbajmy o siebie nawzajem – bądźmy bezpieczni również na drodze.