Aktualności

POLICCY POLICJANCI Z WIZYTĄ NA OBOZIE HARCERSKIM

Data publikacji 27.07.2018

Wakacje, wspaniała pogoda, najlepsze towarzystwo. To wszystko co wystarczy do szczęścia naszym harcerzom. Ale w tej całej wakacyjnej przygodzie musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i właśnie o nich funkcjonariusze policji przypominają na obozach harcerskich.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Policach spotkali się z harcerzami wypoczywającymi nad Zalewem Szczecińskim w miejscowości Podgrodzie. Funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie tych obowiązujących w okresie wakacyjnym.
Podczas spotkania z młodzieżą policjanci rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, zasadach bezpiecznej kąpieli. Poruszyli również zagadnienia związane zagrożeniami, które harcerze mogą napotkać podczas pieszych wycieczek i pobytu w lesie. Dzieci otrzymały informację w jakiś sposób należy się zachować w przypadku załamań pogody i wystąpienia burz, huraganów czy wysokich temperatur. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozmowy na temat niebezpieczeństw jakie niosą za sobą narkotyki i ostatnio coraz bardziej modne dopalacze.
Na obecnym turnusie obozu harcerskiego w Podgrodziu jest 117 uczestników. Komendant obozu oprowadził nas po terenie obozowiska. Mogliśmy zobaczyć jak wspaniałe rzeczy robią własnymi siłami harcerze, którzy przez 3 tygodnie będą świetnie się bawić, uczyć oraz rozwijać swoje umiejętności mieszkając w środku lasu.

 

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót na górę strony