Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nieletniego podpalacza

Data publikacji 22.07.2019

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza zakończyła się ujęciem nieletniego, który podpalił stos drewna przy torach kolejowych. W gaszeniu ognia brało udział 7 zastępów straży pożarnej.

18 lipca około godz. 21.30 funkcjonariusz wydziału kryminalnego polickiej komendy podczas treningu biegowego w pobliżu ulicy Modrzewiowej w Szczecinie, zauważył trzech młodych mężczyzn, którzy stali przy stercie poukładanego drewna obok torów kolejowych. Po chwili policjant zauważył ogień, a nastoletni wandale na widok zbliżającego się funkcjonariusza zaczęli uciekać. Policjant ruszył za nimi, po chwili zatrzymał jednego z trzech sprawców. O całym zajściu poinformował dyżurnego KP Nad Odrą oraz powiadomił Straż Pożarną z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się ogień. Na miejsce został skierowany patrol Policji oraz 7 zastępów Straży Pożarnej.

Nieletni został przewieziony do szczecińskiej jednostki i przekazany opiekunowi prawnemu. Nastolatkowie nie unikną odpowiedzialności za swoje niewłaściwe zachowanie, ich sprawa została skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policki funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

 

  • na zdjęciu stoi policjant kryminalny, w tle widać budynek Komendy Powiatowej Policji w Policach
    Komenda Powiatowa Policji w Policach
Powrót na górę strony