Aktualności

Zanim coś zrobisz - pomyśl trzy razy. Spotkanie z uczniami na e-lekcji

Funkcjonariusze z polickiej komendy kolejny raz spotkali się z uczniami na e-lekcji. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową w Trzebieży. Mundurowi podczas spotkań zdalnych skupili się na tematyce przemocy i nienawiści oraz przypomnieli ogólne zasady bezpieczeństwa.

Policjanci tym razem odwiedzili uczniów z klas IV-VI w Szkole Podstawowej w Trzebieży. Głównym tematem spotkania, który poruszyli funkcjonariusze był problem nienawiści i przemocy wśród dzieci i młodzieży. Mundurowi przypomnieli znaczenie pojęć - szacunek i tolerancja., o których tak często dzisiaj zapominamy. W związku ze zbliżającym się długim weekendem i nadejściem wiosennej pogody policjanci zwrócili uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa jeśli chodzi o spędzanie czasu na świeżym powietrzu i poruszaniu się po drogach jako pieszy bądź rowerzysta.

Wspólnie z Panią pedagog Joanną Cichocką w ramach programu profilaktycznego „Wolni od .....” funkcjonariusze zwrócili uwagę na problem sięgania młodzieży po różnego rodzaju używki m.in. dopalacze oraz zachęcali do odejścia od monitora komputera i aktywnego spędzania czasu wolnego z przyjaciółmi.

Uczniowie byli bardzo aktywni na spotkaniu i chętnie zadawali pytania. Tak bardzo spodobała im się wizyta, że pod koniec poprosili, aby o kilka minut przedłużyć spotkanie, nawet gdyby mieli poświęcić swoją przerwę.

Dziękujemy serdecznie za spędzony z Wami czas i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

mł.asp. Katarzyna Leśnicka