Aktualności

Spowodował kolizję i odjechał. Miał cofnięte uprawnienia i podrobione prawo jazdy

Spowodował kolizję i odjechał. Okazało się, że 48 letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a policjantom okazał podrobione prawo jazdy. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Tego dnia funkcjonariusze z polickiej komendy dostali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednym z osiedli w Policach. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem marki VW zaczepił lusterkiem o zaparkowanego Citroena i odjechał. Sprawca miał jednak pecha. W Citroenie siedział kierujący, który zapamiętał numery rejestracyjne VW i poinformował policję. Mundurowi szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Okazał się nim być 48 letni mężczyzna, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Ku zdziwieniu policjantów, mężczyzna okazał im swoje prawo jazdy i przyznał, że otarł lusterkiem o zaparkowanego na osiedlu Citroena. Prawo jazdy sprawdzone zostało w policyjnych systemach, jednak taki dokument w ogóle tam nie figurował. Podejrzenia policjantów wzbudził też wygląd dokumentu ze względu na nieprawidłową czcionkę, a także brak wymaganych hologramów. Mężczyzna na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu cały czas powtarzał, że zdał egzamin, a prawo jazdy otrzymał legalnie. Mundurowi zatrzymali podrobiony dokument, a mężczyzna usłyszał zarzuty niestosowania się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posługiwania się podrobionym dokumentem.

Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka