Aktualności

Tydzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 8

Data publikacji 07.10.2021

W Szkole Podstawowej nr 8 w Policach trwa „Tydzień Profilaktyki”. Przy współpracy z gronem pedagogicznym zorganizowane zostały spotkania funkcjonariuszy z polickiej komendy ze starszymi uczniami. Poruszane tematy dotyczyły przede wszystkim współczesnych problemów, z którymi boryka się młodzież, m.in. spożywania środków odurzających, cyberprzestępczości oraz wzajemnego hejtu.

W ramach działań profilaktycznych z cyklu „Wolni od” funkcjonariusze spotkali się z Panią Pedagog Iwoną Włodarską oraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Głównym celem wizyty była rozmowa o współczesnych problemach młodzieży, które nasiliły się w czasie pandemii, m.in. spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy, niewłaściwego korzystania z internetu czy wzajemnego hejtu.

Policjanci omówili podstawowe zagadnienia związane z sięganiem po wszelkie środki odurzające, zwrócili uwagę na wyznawane przez młodych ludzi wartości, przypomnieli o tak ważnych pojęciach w dzisiejszym świecie jak szacunek i tolerancja. Mundurowi omówili również zasady odpowiedzialności karnej i cywilnej osób nieletnich.

Na zakończenie uczniowie zadawali policjantom pytania, opowiadali o swoich przeżyciach. Dzięki luźnej dyskusji mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla nich sprawach co bardzo podobało się młodym słuchaczom.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

  • Na zdjęciu policjantka stoi przodem do obiektywu razem z dwiema uczennicami klasy 7. W tle sala szkolna.
  • policjantka stoi przed uczniami, którzy siedzą w ławkach w sali. za plecami policjantki tablica szkolna.
  • policjantka stoi przed uczniami, którzy siedzą w ławkach w sali. za plecami policjantki tablica szkolna.
Powrót na górę strony