Aktualności

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 07.12.2021

Szybka reakcja i błyskawicznie podjęte działania przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Mierzynie oraz Posterunku Policji w Kołbaskowie uratowały życie kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo.

W sobotę przed godziną 20:00 dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego, że starsza kobieta wyszła z domu i nie ma z nią kontaktu, po tym jak jej córka powiedziała, że popełni samobójstwo.

Policjanci natychmiast udali się pod adres zamieszkania starszej pani, a dyżurny szybko ustalił, że osobą zgłaszającą była właśnie córka, która miała zamiar targnąć się na swoje życie. W toku podjętych działań funkcjonariusze dotarli do 70 letniej kobiety, a następnie ustalili miejsca gdzie może przebywać jej córka. Telefon kobiety cały czas był wyłączony. W poszukiwania zaangażowali się również policjanci, którzy kończyli właśnie służbę. Chcieli pomóc jak najszybciej odnaleźć kobietę i zapobiec tragedii. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie podane przez rodzinę miejsca m.in. w Szczecinie jak również w pobliżu miejsca zamieszkania i to właśnie w okolicy domu mundurowi zauważyli kobietę. 30 latka miała zakrwawioną odzież, a na przedramionach głębokie rany cięte. Kontakt z kobietą był utrudniony. Policjanci natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, założyli opatrunki i zadbali o jej bezpieczeństwo do przyjazdu karetki pogotowia. Decyzją ratowników, 30-latka została przekazana pod opiekę specjalistów. Dzięki sprawnym działaniom policjantów jej życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

Powrót na górę strony