Aktualności

Był poszukiwany. Wpadł bo nie miał maseczki

Data publikacji 15.12.2021

Funkcjonariusze z polickiej komendy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w jednym z punktów handlowych na terenie Polic. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 32-latek poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących restrykcji. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Wczoraj wieczorem podczas patrolu policjanci zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa maseczką w jednym z punktów handlowych w Policach. Mundurowi podjęli interwencję wobec mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 32-letni mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Za popełnione wykroczenie dotyczące niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa został ukarany mandatem. Natomiast za wcześniejsze przewinienia mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

 

Powrót na górę strony