Aktualności

Pościg za pijanym kierowcą na zakazie sądowym zakończony sukcesem

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci ruchu drogowego z polickiej komendy udaremnili ucieczkę kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał ponieważ miał 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a dodatkowo miał cofnięte uprawnienia. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielne popołudnie policjanci z Ruchu Drogowego w Policach na ul. Siedleckiej zauważyli kierującego samochodem Hyundai Getz, któremu wskazali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. 36- letni kierujący widząc komendę nakazującą zatrzymanie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę po polickich ulicach. Kierujący uciekając przed policjantami wchodził szeroko w zakręty, jechał z nadmierną prędkością i stwarzał niebezpieczne sytuacje z innymi uczestnikami drogi. Gdy policjanci zapędzili go w kozi róg i nie miał gdzie uciekać autem, porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Mundurowi po chwili zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, którym okazał się być 36-letni mieszkaniec Trzebieży.

Od mężczyzny policjanci od razu wyczuli alkohol dlatego niezwłocznie poddali go badaniu alkomatem. Okazało się, że kierujący ma w wydychanym powietrzu 1,74 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych uzyskano wynik, iż mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysoka grzywna.

 

 

mł. asp. Anna Kaźmierczak

 

Powrót na górę strony