Aktualności

Policcy policjanci udaremnili próbę samobójczą

Data publikacji 14.11.2022

W długi weekend do polickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na zewnętrznym parapecie znajdującym się na IV piętrze budynku mieszkalnego. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze polickiej komendy w tym policjanci ruchu drogowego sierż. szt. Łukasz Langa oraz post. Karolina Cichoń. Dzięki doświadczeniu i ogromnej empatii sierżanta nie doszło do tragedii.

W sobotnie południe do Komendy Powiatowej Policji w Policach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na parapecie IV piętra bloku mieszkalnego przy ul. Bankowej. Funkcjonariusze polickiej komendy zostali pilnie skierowani na miejsce zdarzenia. Patrol ruchu drogowego przybył jako pierwszy. Posterunkowa Cichoń zabezpieczała miejsce zdarzenia a sierż. szt. Łukasz Langa dostał się do sąsiedniego pomieszczenia, z którego przez okno zaczął rozmawiać ze zdesperowanym mężczyzną. Policjant od razu zorientował się, że 38-latek jest zdecydowany zakończyć swoje życie, dlatego przy pomocy strażaków wszedł do mieszkania, w którym znajdował się mężczyzna. Sierżant cały czas utrzymywał rozmowę z mężczyzną i usiadł obok niego na parapecie. Kiedy był dość blisko mężczyzny, chwycił 38-latka i wraz z policjantem kryminalnym wciągnęli go do pomieszczenia.

Po zdarzeniu mężczyzna, przyznał, iż chciał skoczyć z okna z powodu problemów osobistych. Niedoszły samobójca został przekazany służbom medycznym.

Po raz kolejny policcy funkcjonariusze wykazali się odwagą i ogromnym zaangażowaniem w trakcie niesionej pomocy. Decyzje, które trzeba podjąć są zawsze pod presją czasu i nieraz okupione narażeniem własnego życia i zdrowia. Jednak służba w policji to świadomość podejmowanego ryzyka na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa innych osób.

 

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

Powrót na górę strony