Aktualności
Rozmiar czcionki
-
PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ „WIELKANOC 2017 „
W dniach 14 – 17 kwietnia 2017 roku na drogach powiatu polickiego prowadzone były działania prewencyjno - kontrolne „Wielkanoc 2017”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych.
-
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.
-
BEZPIECZNE ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY
Święta Wielkanocne to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób w tym czasie przejedzie samochodem duże odległości. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które przewozi. Aby święta były bezpieczne, policjanci apelują o spokojną i rozsądną jazdę oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
-
Minister Mariusz Błaszczak: Policja przygotowana do Świąt i majówki
– Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym. Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak po odprawie z komendantami wojewódzkimi Policji. Minister Mariusz Błaszczak podczas dzisiejszej odprawy w MSWiA odebrał meldunki od komendanta głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka i komendantów wojewódzkich dotyczące przygotowań funkcjonariuszy, przede wszystkim policjantów „drogówki”, do wzmożonego ruchu podczas Świąt Wielkiej Nocy i zbliżającego się długiego weekendu majowego.
-
3 MIESIĄCE ARESZTU ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ
Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 31- letniemu mieszkańcowi Polic, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Sąd Rejonowy w Szczecinie przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy pozbawienia wolności.
-
WSPÓLNE DZIAŁANIA STRAŻY LEŚNEJ I POLICJI
W pierwszym tygodniu kwietnia br. na obszarach leśnych Tanowa funkcjonariusze straży leśnej Nadleśnictwa Trzebież wspólnie policjantami Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzili akcję ukierunkowaną na ujawnianie sprawców popełnianych wykroczeń, które polegają m.in. na łamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi (kierowców motocykli crossowych i quadów).
-
List ministra MSWiA z podziękowaniem za udział w akcji „SpoKREWnieni służbą”
-
Kierował samochodem pod wpływem narkotyków
Zatrzymano 36 - letniego mieszkańca Szczecina, który kierując samochodem znajdował się pod wpływem działania środków odurzających.
-
KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI
Zatrzymane prawo jazdy i dwa uszkodzone pojazdy w okolicach Leśna Górnego to efekt wczorajszej brawurowej jazdy 40-letniej mieszkanki Polic. Po godzinie 21.00 policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego polickiej komendy wykonywali czynności związane z kolizją drogową. Sprawcą okazała się 40-latka, miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nikt nie odniósł obrażeń ciała.
-
ZATRZYMANY ZA WRĘCZENIE ŁAPÓWKI
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Polic w trakcie przeprowadzania interwencji usłyszeli propozycję przyjęcia korzyści majątkowej. Nietrzeźwy 57 – letni mieszkaniec Polic wręczył dwóm funkcjonariuszom po 50 zł, by w zamian za to zmniejszyli mu wysokość mandatu za popełnione wykroczenie.