Aktualności

Pierwszy weekend wakacji - wzmożone działania policji

Początek wakacji oznacza dla policjantów wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpieczny weekend rozpoczął się 22 czerwca, kiedy to funkcjonariusze polickiej drogówki przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

          W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz dbanie
o bezpieczeństwo na drogach. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, rażąco ją przekraczając, spotkali się z surowymi konsekwencjami. W ciągu kilku godzin mundurowi ujawnili 50 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierujących.
          Działania „Pierwszy weekend wakacji” mają na celu nie tylko ujawnianie wykroczeń opisanych powyżej, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi będą sprawdzać także stan trzeźwości kierujących oraz egzekwować obowiązek używania przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Policja apeluje – bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Nawet drobne wykroczenia popełnione zarówno przez kierujących, pasażerów czy pieszych mogą doprowadzić do zdarzeń tragicznych w skutkach. Rozpoczynając ten pierwszy weekend wakacji – zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

st. sierż. Katarzyna Leśnicka

  • 1