Aktualności

Nietrzeźwy kierowca ukarany w trybie przyspieszonym - miał 2,7 promila alkoholu w organizmie

Funkcjonariusze z polickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem.

Dyżurny z polickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z miejscowości Siedlice w kierunku Polic porusza się samochód osobowy kierowany prawdopodobnie przez nietrzeźwego kierowcę. Kilka minut po zgłoszeniu patrol, który udał się we wskazane miejsce zatrzymał pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec Polic. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a kontakt z nim był utrudniony. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał organizmie 2,7 promila. Przyznał się, że po pracy wypił cztery piwa i jechał do domu.


Za popełnione przestępstwo 57-latek w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem, który zdecydował o ukaraniu go grzywną w wysokości 2000 zł., 5-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązku zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5000 zł.

 

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka