Aktualności

Uciekając przed policją staranował plac zabaw i ogródki przydomowe. Był poszukiwany, pod wpływem alkoholu i narkotyków

Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 42-letni mężczyzna zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. Samochodem staranował plac zabaw i kilka ogródków przydomowych. Był poszukiwany a dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia przed północą. Mierzyńscy funkcjonariusze w miejscowości Warzymice zauważyli samochód marki Nissan, którego kierujący miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Kiedy policjant użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać. W miejscowości Przecław uszkodził plac zabaw i staranował ogródki przydomowe na jednym z osiedli. Ostatecznie uderzył w ogrodzenie przy jednym z bloków, samochód porzucił i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze natychmiast wysiedli z radiowozu i ruszyli w pościg. Po kilkudziesięciu metrach zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że 42 letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego znajduje się pod wpływem alkoholu i narkotyków, a dodatkowo policjanci ustalili, że 42 latek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Od kierującego została pobrana krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka