Aktualności

„Zostań jednym z nas” - spotkania z młodzieżą promujące zawód Policjanta

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zorganizowali spotkanie z uczniami klas maturalnych w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Jego celem było przybliżenie młodym ludziom specyfiki służby w Policji. Młodzież klas maturalnych podejmie wkrótce ważną decyzję wyboru zawodu i dalszej, życiowej drogi. Policjanci przedstawili wymagania stawiane kandydatom do służby oraz możliwości rozwoju i kariery zawodowej.

W spotkaniu z uczniami klas maturalnych, uczestniczyli młodzi policjanci z polickiej komendy, którzy niedawno wstąpili w szeregi Policji. Funkcjonariusze przybliżali charakterystykę służby, zapoznawali z procesem rekrutacji i jej etapami oraz wymaganiami stawianymi kandydatom. Uczniowie dowiedzieli się również jakie są warunki przyjęcia do służby, wymagane wykształcenie, umiejętności i predyspozycje, które są niezbędne w pracy policjanta.

Wizyta policjantów w szkole rozpoczęła cykl spotkań z uczniami klas I i II liceum oraz klas maturalnych na terenie naszego powiatu.

Służba w Policji to szczególne zajęcie – służba drugiemu człowiekowi, społeczeństwu, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. To także rozwiązywanie trudnych spraw kryminalnych, udzielenie pomocy pokrzywdzonym i ściganie sprawców przestępstw, ratowanie życia czy zapewnianie bezpieczeństwa na drogach. Jako umundurowana i uzbrojona formacja służymy społeczeństwu o każdej porze dnia i nocy. Policcy funkcjonariusze starają się docierać do wszystkich zainteresowanych służbą w naszej formacji.

Przedstawiciele Zespołu ds. promowania zawodu policjanta czekają na kandydatów w Komendzie Powiatowej Policji w Policach przy ul. Kasprowicza 3 od poniedziałku do piątku, gotowi odpowiedzieć na każde pytania dotyczące zawodu policjanta.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka